İstanbul Altınbaş Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü öğrencilerinin girişimcilik özelliklerinin belirlenmesi
Determining the entrepreneurship characteristics of students in iIstanbul Altınbaş University Institute of Social Sciences
  1. Tez No: 550823
  2. Yazar: GÜNGÖR ŞİRİN
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ ÜMMÜGÜLSÜM ZOR
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 48
Özet
Günümüzün yoğun rekabet içeren işletme ortamı içerisinde gerek bireylerin gerekse de ülkelerin ekonomik refah seviyelerinin yükselmesinde girişimcilik faaliyetlerinin yeri ve rolü her geçen gün daha da artmaktadır. Dünya genelinde etkin ve refah seviyesi yüksek ülkeler incelendiğinde bu ülkelerdeki girişimcilik altyapılarının kuvvetli olduğu ve her yaştan girişimcinin en üst düzeyde desteklendiği görülmektedir. Özellikle üniversite dönemindeki öğrencilerin girişimciliğe bakış açıları ve girişimciliğe yatkın bireyler olarak yetişmeleri bu anlamda giderek daha çok ön plana çıkmaktadır.
Özet (Çeviri)
In today's business environment which contains intensive competition, the place and the role of entrepreneurship activities for advancing the level of economical wealth of both individuals and the community is increasing day by day. When the leading countries with high wealth levels in all over the world are examined it can be noticed that in these countries the entrepreneurship infrastructure is strong and entrepreneurs from all ages are highly supported. In this context especially the entrepreneurship perspectives of the students who are in university and raising them as individuals who are inclined to entrepreneurship becomes more prominent