Türkiye'den kaydı verilen siphonaptera türlerinin bibliyografyası
  1. Tez No: 55100
  2. Yazar: FATMA ŞAHİN
  3. Danışmanlar: PROF.DR. METİN AKTAŞ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Biyoloji, Biology
  7. Yıl: 1996
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 72
Özet
TÜRKİYE'DEN KAVDI VERİLEN SIPHONAPTERA TÜRLERİNİN BİBLİYOGRAFYASI (Yüksek Lisans Tezi) Fatma ŞAHİN GAZİ ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ OZ Bu çalışmada Türkiye'den kaydı verilen Siphonaptera türlerinin bibliyografyası yapılmıştır. Çalışma ile 102 tür konaktan toplanmış ve Pullicidae, Vermopsyllidae, Hystrichopsyllidae, Ischnopsyllidae, Leptopsyllidae, Amphipsyllidae, Cerotophyllidae familyalarına ait 34 cins ve 111 tür tespit edilmiştir. Tespit edilen türlerden 33 'ünün tip yeri Türkiye'dir. Sonuçlar, tür orjinal ismi, orjinal tanım, yayın tarihi ve yazarın ismiyle birlikte incelenen materyal sırasıyla verilmiştir. Ayrıca türlerin yayılış haritaları verilmiştir.
Özet (Çeviri)
ABSTACT In this study, the bibliography of species of Siphonaptera recorded from Turkey had been made. With the study, 34 genera and lllspccics collected from 102 host species were found to belong to Pulicidac, Vermopsyllidae, Ischnopsyllidae, Leptopsyllidae, Amphipsyllidac, Ceratophyllidae. Type localities of 33 flea species on Turkey. Results are presented in the folllowing order. Orginal name of species, orginal description, valid name of the species with date of the publication and author's name, material examined with hosts. In addition, distribution maps of all species were given. u