Dual Fibonacci ve Lucas Oktonyonlar
Dual Fibonacci and Lucas Octonions
- Tez No: 558127
- Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ ZAFER ÜNAL
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2019
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Kastamonu Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 52
Özet
Bu tezde, dual Fibonacci ve dual Lucas oktonyonları verilmiştir. Tez dört bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde tezin önemi irdelenmiştir. İkinci bölümde, tezde kullanılan temel tanım ve kavramlar verilmiştir. Üçüncü bölümde, Fibonacci ve Lucas oktonyonları verilmiştir. Dördüncü bölümde, dual Fibonacci ve Lucas oktonyonları verilmiştir
Özet (Çeviri)
This thesis consists of four parts. In the first chapter, the importance of the thesis has been discussed. In the second chapter, the basic definitions and concepts used in the thesis have been given. In the third chapter, Fibonacci and Lucas octonions are discussed. In the fourth chapter, dual Fibonacci and Lucas octonions have been given.