Antonio Lauro'nun gitar müziğine yaklaşımının '4 Valses Venezolanos' isimli eseri üzerinden teknik ve müzikal açıdan incelenmesi
Musical and technical examination of Antonio Lauro's approach to guitar music on the basis of his work named '4 Valses Venezolanos'
  1. Tez No: 559587
  2. Yazar: ATAKAN MEŞEKIRAN
  3. Danışmanlar: DOÇ. SEYDİ SİNAN ERŞAHİN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Müzik, Music
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi
  10. Enstitü: Güzel Sanatlar Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Müzik Ana Sanat Dalı
  12. Bilim Dalı: Piyano Sanat Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 84
Özet
Bu eser metni çalışmasında Venezuelalı gitar bestecisi Antonio Lauro'nun“4 Valses Venezolanos”isimli eseri incelenmiştir. Çalışmaya Venezuela müziği ve Venezuela valsine genel bakış ile başlanmıştır. Antonio Lauro'nun kısa hayat hikayesine değinilmiş, ardından yayınlanmış eselerinin listesi eklenerek devam edilmiştir. Son bölümde ise“4 Valses Venezolanos”hakkında genel bir bilgi verilerek müzikal analizi yapılmıştır. Bu analiz ışığında Antonio Lauro'nun bestecilik stili hakkında fikir sahibi olunması amaçlanmıştır.
Özet (Çeviri)
In this study, Venezuelan guitar composer Antonio Lauro's“4 Valses Venezolanos”is examined. The study starts with an overview of Venezuelan music and Venezuelan vals. After this overview, the biography of Antonio Lauro is briefly mentioned, followed by a list of his published works. In the last chapter, the musical analysis of“4 Valses Venezolanos”is presented after providing general information about the work in mention. In the light of this analysis, it is aimed to give an idea about the composition style of Antonio Lauro.