Primipar annelerde yenidoğan bakımına yönelik özyeterlilik algısı ve bilgi düzeylerinin belirlenmesi
The perception of self-efficacy in neonatal care in primipara mothers and determination of knowledge levels.
- Tez No: 560223
 - Danışmanlar: PROF. DR. AYŞE YASEMİN KARAGEYİM KARŞIDAĞ
 - Tez Türü: Yüksek Lisans
 - Konular: Halk Sağlığı, Public Health
 - Yıl: 2019
 - Dil: Türkçe
 - Üniversite: Kırklareli Üniversitesi
 - Enstitü: Sağlık Bilimleri Enstitüsü
 - Ana Bilim Dalı: Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı
 - Bilim Dalı: Halk Sağlığı Bilim Dalı
 - Sayfa Sayısı: 141
Özet
Bu araştırma primipar annelerin temel yenidoğan bakımına yönelik özyeterlilik algısını ve bilgi düzeylerini belirlemek amacıyla tanımlayıcı kesitsel olarak yapılmıştır. Nisan - Mayıs 2018 tarihleri arasında, araştırmaya katılmayı kabul eden 100 gönüllü primipar anne araştırmaya alınmıştır. Verilerin elde edilmesinde genel özyeterlilik ölçeği ve araştırmacı tarafından hazırlanmış bilgi formu kullanılmıştır.
Özet (Çeviri)
This research aimed to determine the perception of self-efficacy and knowledge levels of primiparous mothers oriented to the neonatal care was made by descriptive cross-sectional. Between April and May 2018, 100 volunteer primiparous mothers who agreed to participate in the study were included in the study. The general self-efficacy scale and the information form prepared by the researcher were used to obtain the data.