Kurum kültürünün insan kaynakları yönetimi uygulamaları üzerindeki etkisi: Türk ve Ürdün özel sektörü üzerine bir araştırma
The effect of organizational culture on human resources management practices: A research in the private sector of Turkey and Jordan
  1. Tez No: 562990
  2. Yazar: YAZAN MOUSA MOHAMMED AL-ZAATREH
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. ATA ÖZDEMİRCİ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Marmara Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: İnsan Kaynakları Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 132
Özet
Özel sektörü Türkiye ve Ürdün'de önemli bir rol oynamaktadır. Her örgüt kendi organizasyon kültürünü içeren bir organizasyon yapısı vardır. Örgüt kültürü, çalışma stratejisini gösteren ve onu diğer kuruluşlardan ayıran güçlü bir çerçeve sunar. Bu, Türk ve Ürdün özel sektöründe insan kaynakları yönetiminin kapsamını ve etkisini incelemek ve uygulamalarını gerektiriyor.
Özet (Çeviri)
The privet sector plays an important role in Turkey & Jordan. Each organization has its own organizational structure, which includes its own organizational culture. Organizational framework that provides a framework that shows the mode of work and its distinctiveness from other organizations. Which calls for studying the extent and impact on the management of human resources and practices in Turkish and Jordanian private sector.