Uyumlu kesirli türev ve integral uygulamaları
Conformable fractional derivative and integral applications
  1. Tez No: 566283
  2. Yazar: FATMA ULU AKDAŞ
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. DENİZ UÇAR
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Uşak Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 51
Özet
Uyumlu kesirli türev ve uyumlu kesirli integralin incelendiği bu tez çalışma yedi bölümden oluşmaktadır. Tezin giriş bölümünde uyumu kesirli türev tanıtılmış ve konunun tarihçesiyle ilgili bilgi verilmiştir. İkinci bölümde konu ile ilgili temel tanımlar ve örnekler yer almaktadır. Tezin üçüncü bölümünde uyumlu kesirli türev incelenmiştir. Dördüncü bölümde,kesirli integral yer verilmiştir.Beşinci bölümde, kısmi kesirli integrasyon incelenmiştir. Altıncı bölümde, uyumlu kesirli türevin Laplace dönüşümüne değinilmiş ve son olarak da sonuç ve önerilere yer verilmiştir.
Özet (Çeviri)
This thesis study in which conformable fractional derivative and conformable fractional integral have been examined consists of seven parts. In the introductory part of the thesis, conformable fractional derivative has been introduced and trace information about the subject has been given. In the second part,there are basic definitions and examples about the subject. In the third part of the thesis, conformable fractional integrals have been examined.In the forth part,the expansions of the power series of the fractional derivative have been given. In the fifth part,the partial integration has been examined.In the sixth part, the Laplace transformation of the compatible fractional derivative has been touched upon,and conclusion and suggestions have been mentioned in the last part.