Singüler integral denklemlerin yaklaşık çözümüne kollokasyon yönteminin uygulanması
Application of the collocation method to the approximate solution of singular integral equations
  1. Tez No: 567973
  2. Yazar: ERDEM ÖZAL YAMEN
  3. Danışmanlar: PROF. DR. NİZAMİ MUSTAFA
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Kafkas Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 63
Özet
Bu tez çalışması“Singüler İntegral Denklemlerin Yaklaşık Çözümüne kollokasyon yönteminin uygulanması”konusu üzerine hazırlanmıştır. Tez dört bölümden ibarettir. Birinci bölümde genel bilgiler, ikinci bölümde tezde kullanılan yöntemler, üçüncü bölümde Cauchy çekirdeği ile doğrusal olmayan bir singüler integral denklemin çözümü ve doğrusal olmayan operatör denklemin yaklaşık çözümü, dördüncü bölümde sonuçların tartışması verilmiştir. Tezde, singüler integral denklemler, kapalı aralıkta ve düzlemde kapalı eğri üzerinde incelenmiştir.
Özet (Çeviri)
This thesis work has been prepared on the subject“Application of the Collocation Method to the Approximate Solution of Singular Integral Equations”The thesis includes four main sections. In the first section, general definations, in the second section, methods used the thesis, in the third section the solution of nonlinear singular integral equation with the Cauchy Kernel and the approximate solution of the nonlinear operator eqation and finally in the fourth section, discussion of results are given. In this thesis, singular integral equations are investigated in closed intervals and on closed curves of the plane as well.