Bi-ünivalent fonksiyoların alt sınıfları için Faber ve Chebyshev polinom katsayı tahminleri
Coefficient estimates of Faber and Chebyshev polynomials for subclasses of bi-univalent functions
- Tez No: 571286
- Danışmanlar: DOÇ. DR. FETHİYE MÜGE SAKAR
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2019
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Batman Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 56
Özet
Bu çalışmada ilk olarak analitik ve bi-ünivalent fonksiyonlara ait bazı altsınıfların tanımı verilmiştir. Daha sonra, bu alt sınıflara ait Faber polinomları yardımıyla |a_n | katsayısı, Chebyshev polinomları yardımıyla da |a_2 | ve |a_3 | katsayı tahminlerinde bulunulmuştur. Ayrıca bazı özel durumlar için temel sonuçlarımızla ilgili olan diğer önemli bazı sonuçlara da yer verilmiştir.
Özet (Çeviri)
In this study, firstly, definition of some subclasses of analytic and bi-univalent function is given. Later, the coefficient of |a_n | using by Faber polynomials and the coefficients of |a_2 | and |a_3 | with the help of Chebyshev polynomials were estimated. Furthermore, for some special cases, other important consequences related to our main results are also presented.