Akkaraman toklularında bazı testis özellikleri
- Tez No: 57175
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. AYHAN ÖZTÜRK
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Ziraat, Agriculture
- Yıl: 1996
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Selçuk Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Zootekni Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 38
Özet
Ill ÖZET Yüksek Lisans Tezi AKKARAMAN TOKLULARINDA BAZI TESTIS ÖZELLİKLERİ Erol ÇÜRÜK Selçuk Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Zootekni Anabilim Dalı Danışman: Yrd.Doç.Dr. Ayhan ÖZTÜRK 1996, Sayfa: 31 Jüri: Yrd.Doç.Dr. Ayhan ÖZTÜRK Prof.Dr. Oktay YAZGAN Öğr.Gör.Dr. Mehmet PEMBECİ Araştırma, Konet mezbahasına kesim için getirilen 59 baş yaklaşık bir yaşlı Akkaraman tokluları üzerinde yürütülmüştür. Canlı ağırlık, testis çapı, testis uzunluğu, sktorum çevresi, skrotum uzunluğu ve testis hacmi için ortalamalar sırasıyla 39.08±0.72 kg, 4.95±0.096 cm, 9.25±0.179 cm, 25.77±0.443 cm, 15.49±0.233 cm, 189.8 ±6.87 cm3 olarak bulunmuştur.
Özet (Çeviri)
IV ABSTRACT Masters Thesis SOME TESTIS CHARACTERISTICS IN AKKARAMAN YEARLING MALE LAMBS Erol ÇÜRÜK Selçuk University Graduate School of Natural and Applied Sciences Department of Animal Science Supervisor: Asst.Prof.Dr. Ayhan ÖZTÜRK 1996, Page: 31 Jury: Asst.Prof.Dr. Ayhan ÖZTÜRK Prof. Dr. Oktay YAZGAN Dr. Mehmet PEMBECİ Experiment was conducted on 59 one-year-old Akkaraman yearling male lambs brought for slaughter to the Konet Slaughterhouse. The means for body weight, testis diameter, testis length, scrotal circumference, scrotal length and testis volume were found 39.08 ±0.72 kg, 4.95 ±0.096 cm, 9.25 ±0.179 cm, 25.77±0.443 cm, 15.49±0.233 cm, 189.8 ±6.87 cm3 respectively.