Influence of push notifications on 'consumer attitudes and purchase decision criteria' in telecommunication industry
Telekomünikasyon sektöründe itme bildirimlerin tüketici davranışları ve satın alma karar kriterleri üzerine etkisi
  1. Tez No: 571776
  2. Yazar: AHMET GEYİK
  3. Danışmanlar: PROF. DR. EMİNE ÇOBANOĞLU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Marmara Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme (İngilizce) Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Üretim Yönetimi ve Pazarlama (İngilizce) Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 97
Özet
Mobil teknolojiler tüketicilere benzersiz deneyimler sunarken, tedarikçi firmalara zorlu pazarlama formüllerine daha fazla yatırım yapmalarını teşvik ediyor. Yine de mobil hizmetler, potansiyel müşterileri mobil öncesi çağlardan daha etkili bir şekilde yakalayabilen pazarlama faaliyetleri yelpazesini genişletmektedir. Bununla birlikte, bu araştırma makalesi, itici bildirim sistemi olarak bilinen farklı bir mobil pazarlama tekniğini ve Telekomünikasyon Endüstrisinde Tüketici Tutumları ve Satın Alma Karar Kriterleri Üzerindeki Etkisini" araştırmayı amaçlamaktadır. Ayrıca, bir veri seti analiz edilecek ve seçilen zaman aralığında gözlenen push bildirimlerinin etkisi içerik özellikleri ile birlikte paylaşılacaktır.
Özet (Çeviri)
Mobile Technologies offer unique experiences for consumers while urging supplier companies invest more in challenging marketing formulations. Yet mobile services broaden the spectrum of marketing activities that can capture potential customers more effectively than pre-mobile age. However, this research paper aims to investigate a distinct technique of mobile marketing known as push notification system and its Influence on Consumer Attitudes and Purchase Decision Criteria" in Telecommunication Industry. Moreover, a data set will be analyzed and the impact of push notifications observed during selected time interval will be shared along with the specifications of the contents.