Sürdürülebilir kalkınma ve Türkiye'de çevre politikalarının yerel yönetimler üzerindeki etkisi: Sinop ili Merkez Belediyesi üzerinde bir araştırma
Sustainable development and environmental policies influence on local government in Turkey: A research on the Central Municipality of Sinop
  1. Tez No: 578093
  2. Yazar: SABRİYE OZAN
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ ZAFER KARSLI
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Çevre Mühendisliği, Environmental Engineering
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Sinop Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Disiplinlerarası Çevre Sağlığı Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 83
Özet
Bu çalışmanın amacı, sürdürülebilir kalkınma ve Türk Çevre Politikası'nın yerel yönetimlerin kararlarını, performanslarını ve faaliyetlerini nasıl etkilediğini sorgulamak ve Sinop İli (Merkez) Belediyesi örneği ile konuyu açıklığa kavuşturmaktır. Sinop İli (Merkez) Belediyesinin çevre ile ilgili olarak halka en çok sorumluluk yüklenen faaliyetleri alan araştırması ile saptanmaya çalışılmıştır.
Özet (Çeviri)
The aim of this study is to question how sustainable development and Turkish Environmental Policy affect the decisions, performances and activities of local administrations and to clarify the issue with the example of Sinop Province (Center) Municipality. The activities of the Municipality of Sinop Province (Center) have been tried to be determined by the field research which carries the most responsibility to the public.