Univalent fonksiyonlar i̇çerisinde konveks ve yildizil fonksiyonlar
Convex and star functıons in univalent functıons
  1. Tez No: 579737
  2. Yazar: PINAR KAHRAMAN
  3. Danışmanlar: PROF. DR. İSMET YILDIZ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Düzce Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 85
Özet
Bu çalışmada, birim diskte ünivalent ve analitik fonksiyonlar ile delinmiş birim dairede analitik ve ünivalent fonksiyonların konvekslik ve yıldızıllık özellikleri ile bunların arasındaki bağıntılar incelenmiştir. Tez beş bölümden oluşmaktadır. İlk bölümü giriş kısmıdır. İkinci bölümde genel tanım ve teoremler yer almıştır. Üçüncü bölümde konveks ve yıldızıl fonksiyonların genel açıklamaları verilip aralarındaki bağıntılar incelenmiştir. Dördüncü bölümde elde ettiğimiz bulgular üzerinde durulmuştur. Son bölüm olan beşinci bölümde ise elde ettiğimiz sonuç yer almaktadır.
Özet (Çeviri)
In this study, the convexity and starlikeness properties of univalent and analytic functions in the unit disk and analytical and univalent functions in the perforated unit circle are investigated. The thesis consists of five chapters. The first part is the introduction. In the second part, general starlike and theorems are given. In the third chapter, general explanations of convex and stellar functions are given and their relations are examined. In the fourth chapter, our findings are discussed. The last section, the fifth section, contains our results.