Güzel sanatlar liselerindeki piyano eğitim sürecine ilişkin öğretmen ve öğrenci görüşleri (İç Anadolu Bölgesi örneği)
Opinions of teachers' and students' regarding the piano education process at high schools of fine arts (the case of Central Anatolia Region)
  1. Tez No: 584923
  2. Yazar: MÜNEVVER ÇETİNDERE
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. MEHMET AKPINAR
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Eğitim ve Öğretim, Müzik, Education and Training, Music
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Eğitim Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Güzel Sanatlar Eğitimi Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Müzik Öğretmenliği Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 112
Özet
Bu araştırma, Güzel Sanatlar Liselerinde piyano dersine giren öğretmenlerin ve bu okullarda okuyan öğrencilerin Piyano dersinde karşılaştıkları sorunları tespit etmek ve bu sorunlara ilişkin öneriler sunmak amacıyla hazırlanmıştır. Araştırma, durum tespitine yönelik tarama modelini esas alan betimsel bir araştırma olup, kaynak tarama ve anket uygulama yöntemleriyle hazırlanmıştır. Anketlerle ulaşılan veriler frekans ve yüzde tablolarına dönüştürülmüştür.
Özet (Çeviri)
This research was prepared to identify the problems of the teachers' and the students' at The High Schools of Fine Arts and make suggestions for solutions regarding these problems. The research is a descriptive study based on the screening model for the determination of the situation, and it was prepared by using the literature review and questionnaire application methods. Data obtained from surveys were converted to frequency and percentage tables.