Ankara Hatip çayı diyatome florası
The Diatom flora of Ankara hatip çayı
- Tez No: 5897
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. OLCAY OBALI
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Su Ürünleri, Aquatic Products
- Yıl: 1988
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Ankara Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Biyoloji Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 30
Özet
11 ÖZET Yüksek Lisans Tezi ANKARA HATİP ÇAYI DİYATOME ELORASI Seyfullah BAYRAKTAR Ankara Üniversitesi îen Bilimleri Enstitüsü Biyoloji Anabiliıa Dalı Danışman : Yrd.Doç.Dr. Olcay OBALİ -- 1988, Sayfa : 25 Jüri : Yrd.Doç.Dr. Olcay OBALİ Prof* Dr* Özden İNCEO?LtJ Prof o Dr. Tuna EKİM Bu çalışma' da, Ankara Hatip Çayı bentik diyato meleri (Bacillariophyta) Çay'da seçilen beş örnek alma istasyonunda Mayıs, Temmuz ve.Skim 1986 da, kıyı zemin deki sedimanlar, su içindeki taş ve bitkilerin üzerin den alınan örneklerde incelenmiş ve tanımlanmışlardır. İncelenen örneklerde Bacillariophyta grubuna ait 92 tür ve 16 varyete tesbit edilmiştir. Tanımlanan diyatomelerin bir listesi ve bazı tür lerin fotoğrafları verilmiştir. ANAHTAR KELİMELER : Hatip Çayı, Diyatome, Sistematik.
Özet (Çeviri)
İÜ ABSTRACT Masters Thesis THE DIATOM FLORA OP ANKARA HATİP ÇAYI Seyfullah BAYRAKTAR Ankara university Graduate School of Natural and Applied Sciences Deparment of Biology Supervisor : AssistvBrof.Dr. Olcay OBAU 1986, Page : 25 4ury : AssisiriPro:f.I&v Olcay OBALİ Prof i Br. Özden tHCEO?LÜ Prof 3 Dr. Tuna EKÎM In this research the diatom (Bacillariophyceae) flora of Ankara Hatip Çayı has been studied qualitatively. Five sampling sites have been chosen at the brook and samples have been taken from the sediments, stongs and some aquatic angiosperms in May, «July and October 1986, Only diatom species have been identified, algae other than the diatoms have been given at the generic level. A list of the identified diatoms and photographs of some species have been given. KEY WORDS : Batip Çayı, Diatom, Systematic.