Organik ve konvansiyonel memecik çeşidi yeşil zeytinlerinresim oluşturma yöntemleri ile birbirinden ayırt edilebilmesi ve kalite farklılıklarının incelenmesi
Differentiation of organic and conventional memecik type green olives by picture forming methods and evaluation of their quality differences
- Tez No: 592721
- Danışmanlar: PROF. DR. FİKRET PAZIR
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Gıda Mühendisliği, Food Engineering
- Yıl: 2019
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Ege Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Gıda Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Gıda Teknolojisi Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 147
Özet
Bu çalışmada organik ve konvansiyonel olarak yetiştirilen Memecik çeşidi zeytinlerin fiziksel ve kimyasal analizleri yapılarak kalite farklılıklarının incelenmesi ve resim oluşturma yöntemleri (dairesel ve yükselen kromatografi) ile ayırt edilebilmeleri amaçlanmıştır.
Özet (Çeviri)
The aim of this study is to evaluate the quality differences with physical and chemical analyses of the conventionally and organically cultivated Memecik type green olives and differentiation of these olives by using picture forming methods (circular and rising paper chromatography).