Pierre Jodlowski'nin 'Time and Money' adlı yapıtında vurma çalgılar ve multimedya ilişkisi
Percussion and multimedia relationship in Pierre Jodlowski's 'Time and Money'
- Tez No: 595112
 - Danışmanlar: DOÇ. ALİ AHMET ALTINEL
 - Tez Türü: Yüksek Lisans
 - Konular: Müzik, Music
 - Yıl: 2019
 - Dil: Türkçe
 - Üniversite: Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi
 - Enstitü: Güzel Sanatlar Enstitüsü
 - Ana Bilim Dalı: Müzik Ana Sanat Dalı
 - Bilim Dalı: Üflemeli ve Vurmalı Çalgılar Sanat Dalı
 - Sayfa Sayısı: 109
Özet
Bu eser metni çalışmasında 1971 - Toulose (Fransa) doğumlu Fransız besteci, icracı ve multimedya sanatçısı olan Pierre Jodlowski'nin Time and Money adlı yapıtı çerçevesinde multimedyanın icra pratikleriyle olan ilişkisi incelerenek yapıtın ayrıntılı analizi yapılmıştır. Bu analiz ile birlikte bestecinin kompozisyon dili, eserlerindeki yapısal özellikleri ve beslendiği materyaller de ele alınarak analizi yapılan eserin varoluşsal yolculuğu ve barındırdığı ritmik dokular araştırılmıştır. Ayrıca multimedyanın tarihsel süreci vurma çalgılar ile bağlantılı olarak çeşitli örnekler ile incelenmiştir.
Özet (Çeviri)
In this study, the relationship of multimedia with the performance practices of multimedia was examined and analyzed in detail within the framework of the work titled Time and Money by Pierre Jodlowski, French composer and multimedia artist born in Toulouse 1971. With this analysis, the compositional language of the composer, the structural features of his works and the materials He was fed were also examined and the existential journey of the work and the rhythmic textures it contained were investigated. In addition, the historical process of multimedia has been examined with various examples in connection with percussion instruments.