Genelleştirilmiş Kapalılığın İlişkileri Üzerine
On the Relationships of Generalized Closedness
- Tez No: 597124
- Danışmanlar: PROF. DR. ERDAL EKİCİ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2019
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 65
Özet
Bu tezde topolojik uzaylarda genelleştirilmiş kapalılığın ilişkileri üzerinde durulmuştur. Topolojik uzaylarda genelleştirilmiş kapalı kümeler ile hemen hemen p-regüler topolojik uzayların özellikleri araştırılmıştır. Topolojik uzaylarda genelleştirilmiş p-kapalı kümeler ve regüler genelleştirilmiş kapalı kümeler ile hemen hemen p-regüler topolojik uzaylar üzerine araştırmalar yapılmiştir. Topolojik uzaylarda dönüşümler ile hemen hemen p-regüler topolojik uzaylar üzerine araştırmalar yapılmıştır.
Özet (Çeviri)
İn this thesis, the relationships of generalized closed sets in topological spaces are studied. Properties of generalized closed sets in topological spaces and almost p-regular topological spaces are investigated. This thesis contains some investigations on generalized p-closed sets and regular generalized closed sets in topological spaces with almost p-regular topological spaces. The investigations on maps in topological spaces and almost p-regular topological spaces are considered.