Bir devlet üniversitesinde çalışan teknik personelin iş kazası ile karşılaşma sıklığı ve kişisel koruyucu donanım kullanım durumu
Occupational accident frequency and personal protective equipment usage of technical staff working in A state university
- Tez No: 605658
- Danışmanlar: DOÇ. DR. SEVİL ÖZGER İLHAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Halk Sağlığı, Kazalar, Public Health, Accidents
- Yıl: 2019
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Gazi Üniversitesi
- Enstitü: Sağlık Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İş Sağlığı ve Güvenliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 119
Özet
Bu çalışma ile bir devlet üniversitesinde teknik personel olarak görev yapmakta olan çalışanların iş kazası geçirme durumları, KKD kullanım durumları ve buna bağlı olarak çalışma ve sosyal yaşamında karşılaşabilecekleri zorluklar ve mevcut çalıştığı iş memnuniyetinin ortaya konulması amaçlanmıştır.
Özet (Çeviri)
It is aimed to reveal the occupational accident situation, PPE usage situation and, accordingly, the difficulties that may be encountered in working and social life of the employees who work as a technical staff in a state university and the current job satisfaction, in this study.