Yüksek hacimli ahşap ürünlerin depo yönetiminde RFID teknolojisinin uygulanabilirliği
Applicability of RFID technology in warehouse management of high volume wood products
  1. Tez No: 613685
  2. Yazar: TUNCA ÇETİN
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ KADRİYE ERGÜN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Endüstri ve Endüstri Mühendisliği, Industrial and Industrial Engineering
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Balıkesir Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Endüstri Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 91
Özet
Bu tez çalışmasında, Mobilya hammaddesi üretim sektöründe Türkiye de lider kuruluşlarından biri olan firmanın, tedarik zinciri yönetimi halkalarından biri olan stok ve depo yönetimi konularına değinilmiştir. Tedarik zinciri yönetiminde son nokta müşteriye istediği ürünü istediği zamanda teslim edebilmektir. Bunu sağlaya bilmek için Kullanılan yazılımlara ek olarak sahada stok yönetimine destek sağlayacak teknolojilerden RFID teknolojisinin hacimli ürün ve geniş stok alanlarında uygulanabilirliği konusu işlenecektir.
Özet (Çeviri)
In this thesis, Furniture raw materials in the production sector, the company is one of the leading companies in Turkey, the stock has been mentioned, one of the ring supply chain management and warehouse management. The last point in supply chain management is to deliver the desired product to the customer at on time. In addition to the software used in the field, technologies that will provide support to inventory management in the field will be covered by the applicability of RFID technology in bulk products and large stock areas.