On the freshness and security key storage problem ofrelational databases deployed on cloud
Cloud üzerinde konuşlanmış ilişkisel veritabanların tazeliğı ve güvenlik anahtar depolama sorunu
- Tez No: 616009
- Danışmanlar: DR. İHSAN HALUK AKIN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
- Yıl: 2015
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Fatih Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 73
Özet
Yarı dürüst veritabanı yöneticileri ile Cloud üzerinde konuşlanmış İlişkisel Veritabanları maliyet ve bakım faydaları vardır. Bu dağıtım Cloud içine veritabanlarının konuşlandırılmasını arttı. Veritabanını dağıtma genel maliyetler, güvenlik, gizlilik, bütünlük, tamlık ve tazelik sorunları yükseltir. Tazelik dışında, diğer problemler literatürde yoğun çözümler buldu. Bu çalışmada, iki sorunlara konsantre oluyoruz. Ilk olarak, çok kullanıcılı uygulamalarda uygulama sunucuları saldırılmadı sürece, biz bulut barındırılan ilişkisel veritabanları tazeliğine sahip olduğunu gösteriyoruz. Ikinci olarak, biz uygulamalar sunucularının saldırı üzerinde araştırdık.
Özet (Çeviri)
Relational Databases deployed on Cloud with semi-honest database administrators have cost and maintenance benefits. This deployment increased the deployment of databases into the cloud. While deploying the database reduces the general costs, security, privacy, row integrity, query completeness, and freshness issues are raised. Except the freshness, other problems are extensively searched and have proposed solutions in the literature. In this work, firstly, the freshness problem is under investigation. We provided the freshness by storing some local information from the cloud hosted database in the application server. As a second contribution, we investigated the on-line attacks on the multiplication server. The single and multiple applications servers case are investigated.