Teşekkürler Süpermen
Thanks Superman
- Tez No: 616305
- Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ TARIK AYLAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Sahne ve Görüntü Sanatları, Performing and Visual Arts
- Yıl: 2020
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Beykent Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Sinema Televizyon Ana Sanat Dalı
- Bilim Dalı: Sinema Televizyon Sanat Dalı
- Sayfa Sayısı: 77
Özet
Kapitalizm, toplumların ve bireylerin tek tek hayatına müdahale eden bir olgu olarak ele alınabilir. Her dönemde kendi çıkarları doğrultusunda farklı yollar izleyerek para ve buna paralel olarak artan güç sahiplerinin fikirlerini topluma empoze ettiği gözlemlenmiştir. Fikirlerin propaganda filmleri ise reklam filmleri olarak düşünülebilir. Günümüzde ise artan medya kaynakları ile reklamlar hayatımızın her alanına sızabilmektedir. Kısaca, reklam dünyasının günümüzde hayatımızı ele geçirmesi ve herkese zarar verebileceği düşüncesinden yola çıkarak“Teşekkürler Süpermen”filmi hazırlanmıştır.
Özet (Çeviri)
Capitalism can be considered as a phenomenon that interferes with the lives of societies and individuals. It has been observed that the owners of money and power impose their opinions on the society in accordance with their interests, by following different ways, in every period. The propaganda films of the ideas can be considered as commercial films. Nowadays, advertisements can infiltrate all areas of our lives, with increasing media sources. In summary, the movie“Thank You Superman”has been prepared based on the idea that the advertisement world will take over our lives and harm everyone.