Muğla'nın mantar sinekleri (Dıptera: scıaroıdae, scıarıdae dışında) faunası
A pre study an muğla's fungus gnats (Di̇ptera: sci̇aroi̇dae, sci̇ari̇dae except) faun
  1. Tez No: 617019
  2. Yazar: MEHMET KAYMAKCI
  3. Danışmanlar: PROF. DR. HASAN KOÇ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Biyoloji, Biology
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Biyoloji Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 138
Özet
Bu çalışma Haziran 2017 - Ağustos 2018 tarihleri arasında Ege Bölgesi'nde yer alan Muğla ili'nin ilçelerinden toplanan toplam 2341 mantar sineği örneğine dayanmaktadır. Toplanan örneklerin Mycetophilidae ve Keroplatidae familyaları dâhil 17 cins ve 41 türe ait olduğu belirlenmiştir. Bu türlerden 15 tanesi ülkemiz faunası için ilk kez kaydedilmektedir. Belirlenen türlerin tamamı aynı zamanda Muğla ili için yeni kayıt özelliği taşımaktadır.
Özet (Çeviri)
This study is based on fungus gnats specimens collected in Muğla, a Turkish city in Aegean Region, and it's districts, from June 2017 to August 2018. Total of 2341 fungus gnats specimens have been collected. These specimens were identified as parts of 17 genus and 41 species, including Mycetophilidae and Keroplatidae families. 15 of these species reported here, have been codified for the first time for Turkish fauna. All of the 41 species which have been identified in the area of research, were not recorded previously.