Modifiye szász-mırakyan operatörlerinin ağırlıklı yaklaşım özellikleri
Weight approximation properties of modified szász-mirakyan operators
  1. Tez No: 621643
  2. Yazar: NAZLI ŞAYİR
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ BAŞAR YILMAZ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2020
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Kırıkkale Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 51
Özet
Bu tez beş bölümden oluşmaktadır. Birinci bölüm giriş kısmı için ayrılmıştır. İkinci bölümde tez çalışmasıyla ilgili temel bilgiler verilmiştir. Üçüncü bölümde klasik Szász operatörlerinin tanımından ve özelliklerinden bahsedilmiştir. Dördüncü bölümde ise modifiye edilmiş Szász-Mirakyan operatörlerinden bahsedilmiştir ve ağırlıklı uzaylarda yaklaşım özellikleri incelenmiştir. Son bölüm tartışma ve sonuç kısmıdır.
Özet (Çeviri)
This thesis consists of five chapters. The first chapter is reserved for the introduction. In the second chapter, general information about the thesis is given. In the third chapter, the definition of well-known classical Szász operators is given and the properties of Szász operators are mentioned. In the fourth chapter, modified Szász-Mirakyan operators are introduced and some of their approximation properties are examined. The last chapter is devoted to results and discussion.