Topolojik uzaylarda açık kümelerin bazı formları üzerine
On some forms of open sets in topological spaces
  1. Tez No: 626081
  2. Yazar: NİZAMETTİN UFUK BOSTAN
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ SENA ÖZEN YILDIRIM
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2020
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 98
Özet
Bu tezde zayıf gδp-kapalı küme ve zayıf gδpr-kapalı küme kavramları sunulmuş ve çalışılmıştır. Bu kümelerin çeşitli özellikleri araştırılmış ve bazı önemli sonuçlar elde edilmiştir. Aynı zamanda, zayıf gδp-kapalı ve zayıf gδpr-kapalı kümelerin 2006 yılında Ekici ve Noiri tarafından çalışılmış olan gδp-kapalı küme ve gδpr-kapalı kümelerle ilişkileri araştırılmıştır.
Özet (Çeviri)
In this thesis, the concepts of weakly gδp-closed set and weakly gδpr-closed set are presented and studied. Various properties of these sets are researched and some important results are obtained. At the same time, the relationships between weakly gδp-closed set and weakly gδpr-closed set with gδp-closed set and gδpr-closed set studied by Ekici and Noiri in 2006 are investigated.