Benzersiz olma ihtiyacının ürün ilgilenimi aracılığıyla birlikte değer oluşturma davranışının bir boyutu olan müşteri katılımı davranışı üzerindeki etkisi
The effect of need for uniqueness on customer participation behavior dimension of value co-creation behavior through product involvement
  1. Tez No: 627197
  2. Yazar: IŞIL KARAPINAR ÇELİK
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. SERTAÇ ÇİFCİ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2020
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: İşletme Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 135
Özet
Bu çalışmanın amacı, benzersiz olma ihtiyacının ürün ilgilenimi aracılığıyla birlikte değer oluşturma davranışının bir boyutu olan müşteri katılımı davranışı üzerindeki etkisini araştırmaktır. Bu çalışmanın alt amacı ise, birlikte değer oluşturma davranışının bir boyutu olan müşteri katılımı davranışının unsurları (kişisel etkileşim, sorumlu davranış, bilgi arama, bilgi paylaşma) arasında, birbirlerine olan etkilerini de araştırmaktır.
Özet (Çeviri)
The aim of this study is to investigate the effect of the need for uniqueness on customer participation behavior, which is a dimension of value creation behavior through product involvement The sub-purpose of this study is to investigate the effects of customer participation behavior, which is a dimension of value co-creation behavior (personal interaction, responsible behavior, seeking information, sharing information), on each other.