Çocukluk çağı kanseri olan bireylerde aktivite performansı ve katılımın incelenmesi
Investigation of occupational performance and participation in children with childhood cancer
  1. Tez No: 630307
  2. Yazar: KARDELEN YILDIRIM
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ SEDEF ŞAHİN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Onkoloji, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Oncology, Child Health and Diseases
  7. Yıl: 2020
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Hacettepe Üniversitesi
  10. Enstitü: Sağlık Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Ergoterapi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 105
Özet
Bu çalışma, çocukluk çağı kanseri olan bireylerin aktivite performansı, aktivite memnuniyet düzeyi ve katılımın seviyelerini incelemek amacıyla planlandı. Çalışmaya 5-12 yaşları arasında çocukluk çağı kanseri teşhisi almış 50 birey ve sağlıklı gelişim gösteren 50 birey olmak üzere toplamda 100 katılımcı dahil edildi. Katılımcıların aktivite performans ve memnuniyet düzeylerini değerlendirmek için Kanada Aktivite Performans Ölçümü (KAPÖ); katılım seviyelerini değerlendirmek için Çocuklara Yönelik Kısa Aktivite Performans Profili (ÇYKAPP) kullanıldı.
Özet (Çeviri)
This study was planned to examine the occupational performance, satisfaction and participation levels of individuals with childhood cancer. A total of 100 participants, including 50 individuals diagnosed with childhood cancer between the ages of 5-12 and 50 individuals with healthy development, were included in the study. Canada Occupational Performance Measurement (COPM) to evaluate participants' occupational performance and satisfaction levels; The Short Child Occupational Profile (SCOPE) was used to evaluate participation levels.