Sağlık ocaklarının hizmet bölgesindeki imajı
- Tez No: 63675
- Danışmanlar: PROF. DR. SEVİN ERGİN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 1997
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Dokuz Eylül Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Hastane ve Sağlık Kuruluşlarında Yönetim Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 92
Özet
ÖZET Sağlık doğuştan kazanılmış kişisel bir haktır. Çağdaş Sağlık Hizmetleri; Herkese, her yerde ve her zaman bu kişisel hakkı kullandırmak üzere örgütlenmiştir. Ülkemizde bu örgütlenme modelinin ilk basamağı Sağlık Ocaklarıdır. Bu araştırma Sağlık Ocaklarının Hizmet Bölgelerindeki imaj mı belirlemek amacıyla yapılmıştır. Ayrıca, kentlerde sağlık örgütlenmesinin sorunları belirlenip, çözüm önerilerinin tartışmaya açılması amaçlanmıştır.
Özet (Çeviri)
ABSTRACK Health is a personal lustice (Civil Rights) that is earned from the birth modern health services to use this personal lustice everywhere and everytime. în our country the first step of this organization is“primary care units”. This investigation is amade to determine the image of primary care units in service sections. Besides these its armed to determine the health organization problems and dizcuss its solution suggestions. n