Otonom araçlara karşı tüketici tutum ve davranışları teknoloji kabul modeli ile bir araştırma
Customer attitudes and behavior to autonomous car a research with technology acceptance model
  1. Tez No: 638441
  2. Yazar: ANIL AYNALI
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ GÜNGÖR HACIOĞLU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2020
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 87
Özet
Bu araştırmada, Endüstri 4.0 çağının kaçınılmaz ürünlerinden biri olan otonom araçlara karşı tüketici tutum ve davranışlarının ölçülmesi amaçlanmıştır. Literatür taraması bölümünde endüstri, endüstrinin gelişimi, ülkemizde sanayi, günümüz teknolojisinin vazgeçilmezi endüstri 4.0, endüstri 4.0 çağında tüketici tutum ve davranışları, otomotiv sanayi, endüstri 4.0'ın otomotiv sanayi üzerindeki etkisi ve otonom araçlar, yapılan araştırmalar ışığında, okuyucunun tüm bunlar hakkında fikir sahibi olması açısından özetlenmeye çalışılmıştır. Çalışmaların devamında tezi desteklemek amacıyla bir anket uygulaması yapılmış ve elde edilen bulgular yorumlanmıştır. Çalışmanın son kısmında ise sonuçlar ve çıkan sonuçlara istinaden yapılan öneriler yer almaktadır.
Özet (Çeviri)
This research aims to measure consumer attitudes and behaviors towards autonomous cars, one of the inevitable products of age of Industry 4.0. In the literature review section, industry, industry development, industry in our country, industry which is indispensable in today's technology industry 4.0, industry 4.0 age consumer attitudes and behaviors, automotive industry, industry 4.0's impact on the automotive industry and autonomous vehicles, in light of the researches, the reader has been summarized in terms of having an opinion on all of these. In the continuation of the studies, a survey was applied to support the thesis and the findings were interpreted. In the last part of the study, the results and the results are based on the recommendations made.