Sustainable development goals in the fashion industry
Moda endüstrisinde sürdürülebilir kalkınma hedefleri
  1. Tez No: 649895
  2. Yazar: LEYLA HASANOVA
  3. Danışmanlar: PROF. AHMET FARUK AYSAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2020
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Marmara Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme (İngilizce) Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 72
Özet
Bu makale, moda tekstilinde SKH'yi araştırıyor, bu tezin amacı sürdürülebilir modanın ne kadar önemli olduğu ve kendimizden ilk başımızdan nasıl küresel bir değişiklik yapabileceğimiz ve çevresel zararı azaltabileceğimiz, daha iyi seçimler yapabileceğimiz konusunda farkındalık kazandırmak, birkaç kişi sürdürülebilirlik yollarında, ancak pandemik nedeniyle birçok insanla görüşemedim.Bu çalışmanın önemi, kabul edildikten sonra daha iyi bir değişiklik yapabilen öneriler ve sonuçlardadır. Vaka çalışmasını kullanarak hükümetin rolünün ne kadar önemli olduğunu gösteriyoruz. Bütün durumu ve bunun önemini açıklayan tarihsel arka planla ve sonra sonuca varan önerilerle kısa bir açıklama yapmaya başlar. Bu makale, moda tekstilinde SKH'yi araştırıyor, bu tezin amacı sürdürülebilir modanın ne kadar önemli olduğu ve kendimizden ilk başımızdan nasıl küresel bir değişiklik yapabileceğimiz ve çevresel zararı azaltabileceğimiz, daha iyi seçimler yapabileceğimiz konusunda farkındalık kazandırmak, birkaç kişi sürdürülebilirlik yollarında, ancak pandemik nedeniyle birçok insanla görüşemedim.Bu çalışmanın önemi, kabul edildikten sonra daha iyi bir değişiklik yapabilen öneriler ve sonuçlardadır. Vaka çalışmasını kullanarak hükümetin rolünün ne kadar önemli olduğunu gösteriyoruz. Bütün durumu ve bunun önemini açıklayan tarihsel arka planla ve sonra sonuca varan önerilerle kısa bir açıklama yapmaya başlar.
Özet (Çeviri)
This paper explores SDG in the fashion textile, aim of this thesis to bring awareness on how important sustainable fashion is and how we from first starting from ourselves can make a global change and decrease environmental harm, make a better choices ,also I took interview from several people on their ways of sustainability ,but due to pandemic I couldn't interview many people .The significance of this study is in recommendations and conclusions that can make a better change after being adopted. Using case study we show how important the role of government is. Starts from giving brief explanation on the whole situation and the importance of it with explained historical background and then with suggestions I conclude