Bir matrisin karakteristik matrisinin adjointinin karakteristik polinomunun katsayıları
  1. Tez No: 651976
  2. Yazar: ALİ ÖZDEMİR
  3. Danışmanlar: PROF. DR. ALİ SİNAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 1987
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Selçuk Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 28
Özet
Bu çalışmada dört bölümden oluşmaktadır.Birinci bölümde matrisler ile ilgili tarifler yer almaktadır. İkinci ve üçüncü bölümde matrisin karakteristik denklemive karakteristik adjointi ile ilgili bağıntılar bulunmaktadır. Dördüncü bölümde ise problem ve problem çözümü için bilgisayarla yapılan yaklaşım yer almaktadır.
Özet (Çeviri)
This study consists of four chapters. The first chapter includes descriptions of matrices. In the second and third chapters, there are relations related to the characteristic equation of the matrix and characteristic adjoint. In the fourth part, there is a computer-based approach to problem and problem solving.