Design simulation and analysis of digital circuits
Sayısal devrelerin tasarımı simülasyonu ve analizi
  1. Tez No: 65293
  2. Yazar: ZEKERİYA ESKİOCAK
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. ZİYA GÖKALP ALTUN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
  7. Yıl: 1997
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Çukurova Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektrik-Elektronik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 87
Özet
ÖZ Bu çalışmada sayısal devrelerin bilgisayar desteği ile simülasyonunun yapılması ve analiz edilmesi amaçlanmıştır. Bu amaca yönelik devreleri kapı seviyesinde ele alan bir simülasyon algoritması geliştirilerek bir CAD programı yapılmıştır. Kullanıcılara devre tasarımında yardımcı olmak üzere devre basitleştirici olarak“Minimizer”programa eklenmiştir. Program Visual BasicT programlama dilinin 32-bit versiyonunda Windows 95T altında geliştirilmiştir. Anahtar Sözcükler CAD, Sayısal Devreler, Simülasyon
Özet (Çeviri)
ABSTRACT This study is aimed at computer based simulation and analysis of digital circuits. For this purpose, a simulation algorithm, that simulates digital circuits at gate level, is developed and coded as a CAD program. A circuit optimizer called“Minimizer”is added to the program to help users in design process. The program is developed under Visual BasicT works under 32-bit mode Windows 95 m operating system. Keywords CAD, Digital Circuits, Simulation