Universal tahıl ekim makinaları proje tekniği ve standartlar bazında değerlendieilmesi
Project technique of universal creal sowing machines and evaluation of these machines by depending on standarts
- Tez No: 65333
 - Danışmanlar: PROF. DR. FAHRİ DELİGÖNÜL
 - Tez Türü: Yüksek Lisans
 - Konular: Ziraat, Agriculture
 - Yıl: 1997
 - Dil: Türkçe
 - Üniversite: Çukurova Üniversitesi
 - Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
 - Ana Bilim Dalı: Tarım Ekonomisi Ana Bilim Dalı
 - Sayfa Sayısı: 103
Özet
Bu çalışmada, yerli ve yabancı yapım olarak ele alınan iki üniversal tahıl ekim makinasının başlıca yapısal organları ve özellikle ekici düzenlerin proje ilkeleri üzerinde durulmuş ve ayrıca her iki iki ekim makinası; standartlar ve deneyler bazında (TS-5690 ve TS-6425) karşılaştırılmıştır.
Özet (Çeviri)
In this study, some knowledges about project principles of structural components of universal cereal sowing machines and especially seed delivery mechanisms which is one of the most important structural components of these machines were given. However, selected two machines were compared by depending upon standarts and experiment methods called TS-569Û and TS-6425.