1-GO 1-E: The development of durational aesthetics in mixed media sculpture
1-GO 1-E: Karma medya heykelde süresel estetiğin gelişimi
  1. Tez No: 653997
  2. Yazar: ALP ERDEM TEĞİN
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ ANDREAS TRESKE
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Güzel Sanatlar, Sahne ve Görüntü Sanatları, Fine Arts, Performing and Visual Arts
  7. Yıl: 2020
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi
  10. Enstitü: Ekonomi ve Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İletişim ve Tasarım Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 76
Özet
Bu tez resimde hareketin tasvir edilmesi için karma medya heykel kullanarak bir tekniğin geliştirilmesini inceliyor. 1-Go 1-E, Üst üste bindirilmiş cam levhaların uzaysal ortam olarak kullanılmasını ve bariyer kafes animasyonlarda kullanılan tekniğin resimde kullanılmasını kavramsallaştırıyor. Hareket konusunu Henri Bergson'un sürekli ve ayrık çoklukları ile birleştirerek, bu tez cam levha bazlı karma medya heykeller için bir iş akışı yaratıyor.
Özet (Çeviri)
This thesis investigates the development of a technique for the depiction of motion in painting through mixed media sculpture. Utilizing stacked glass layers as the spatial medium, 1-Go 1-E conceptualizes the technique utilized in the creation of barrier grid animations to be used in painting. Examining the concept of movement through the composite of Henri Bergson's conception of qualitative and quantitative multiplicities, this thesis merges both to create a workflow for the creation of stacked glass mixed media sculptures.