Akkuyu'da kurulması planlanan nükleer santralin olası çevresel etkileri
Environmental impacts of the nuclear power plant which is planned to establish in Akkuyu region
  1. Tez No: 65434
  2. Yazar: REYHAN KÜÇÜK
  3. Danışmanlar: PROF. DR. GÜNGÖR UZUN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Peyzaj Mimarlığı, Landscape Architecture
  7. Yıl: 1997
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Çukurova Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Peyzaj Mimarlığı Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 140
Özet
VI oz Silifke Akkuyu Nükleer Enerji Santralı 1976'dan beri kamuoyunda tartışılmaktadır. Henüz planlama aşamasında olan bu çalışma oluşturulan altyapılar sonucu ihale aşamasına getirilmiş görünmektedir. Bu gelişim içinde yapılabilir bir nükleer santralın yöre doğal özellikleri üzerinde yapabileceği etkilerin incelenmesi amacıyla bu araştırma yürütülmüş olup, kesin sonuçların santralın yapım ve işletme düzeyinde ortaya konabileceği saptanmıştır. Santral yapım kararı verilmeden önce disiplinler arası bir işbirliğiyle Akkuyu için ayrıntılı bir ÇED Raporunun hazırlanması gerekmektedir.
Özet (Çeviri)
VII ABSTRACT Since 1976 Silifke Akkuyu Nuclear Power Plant had been discussing at the public opinion. Just now this study is on the planning part but as a result of substructure it seems to be on the award of contract. This research had been done to understand the environmental impacts ifa nuclear power plant is made to the region by this development but the certain results can be understand at the construction and operation parts. Before the construction of the disciplines nuclear power plant the most come together to prepare the detailed Environmental Impact Assessment.