Orman kadastrosuna itiraz davaları
Objection cases to the forest cadastre
- Tez No: 66301
- Danışmanlar: DOÇ. DR. SEDAT AYANOĞLU
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Ormancılık ve Orman Mühendisliği, Forestry and Forest Engineering
- Yıl: 1997
- Dil: Türkçe
- Üniversite: İstanbul Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Orman Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Ormancılık Hukuku Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 90
Özet
VII öz Orman Kadastrosuna İtiraz Davaları“Orman, kadastrosuna itiraz davaları”konulu bu tez İstanbul Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Ormancılık Hukuku yüksek lisans programında hazırlanmıştır. Bu tezde önce“arazi”kavramı, tanımı ve bununla ilgili olarak“orman”bilimsel ve 6831 sayılı Orman Kanunu'na göre yasal olarak tanımlanıp açıklanmış, daha sonra Türkiye'de orman kadastrosu yasalara göre ele alınmış olup, orman kadastrosunun uygulanması sonucu ortaya çıkan davalar irdelenerek elde edilen bilgilere göre öneriler getirilmiştir ABSTRACT OBJECTION CASES TO THE FOREST CADASTRE This study that named“Objection Cases to Forest Cadastre”was carried out at Forestry Law Graduate Programme of Science Institue of Istanbul University. In this study, firstly land and forest concepts were determined according to 6831 number forest law and scientific, then forest cadastral surveys and objects from this surveys were investigated based on laws in Turkey. Consequently, it was given suggestions according to data were determinated.
Özet (Çeviri)