Türkiye kavakçılığının sorunları ve çözüm yolları
Problems of poplar cultivation and suggestions in Turkey
- Tez No: 66307
- Danışmanlar: PROF. DR. METİN ÖZDÖNMEZ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Ormancılık ve Orman Mühendisliği, Forestry and Forest Engineering
- Yıl: 1997
- Dil: Türkçe
- Üniversite: İstanbul Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Orman Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Ormancılık Politikası Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 109
Özet
öz Türkiye Kavakçılığının Sorunları ve Çözüm Yolları Türkiye'de 1962 yılından beri gelişen kavak yetiştiriciliği bazı problemlerin de ortaya çıkmasına neden olmuştur. Kavak üretimi yoğun olan batı ülkelerinde de benzer problemler yaşanmıştır. Bu problemlerin üç konuda yoğunlaştığı tespit edilmiştir. Bunlar, yasal problemler, organizasyon problemleri ve uygulamadan doğan problemlerdir. Bu tezde, bu problemler ve çözüm yollan ortaya konmaya çalışılmıştır. Konuyla ilgili yabancı yayınlar, 5 yıllık kalkınma planlan, başvuru dilekçeleri üreticilerle yapılan görüşmelerden elde edilen bilgilerin derlenmesi ile bu tez oluşturulmuştur. ABSTRACT Problems of Poplar Cultivation And Suggestions In Turkey The development of poplar cultivation in Turkey beginning from 1962 causes the emergency of problems with it. Some similar problems are seen in poplar producing western countries. These problems are mainly concentrated on regulations, organisations and applications. In the thesis these problems are put forward and solutions to them are offered. Foreign publications, five year's development programs, petitions, interviews with the produces are the main sources of data in formation of thesis.
Özet (Çeviri)