Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sosyal medya kullanımı-twitter örneği
Social media usage of turkish presidency of religious affair (the case of twitter)
  1. Tez No: 671316
  2. Yazar: SÜMEYYE ARAS
  3. Danışmanlar: PROF. DR. BAYRAM DALKILIÇ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Din, Halkla İlişkiler, Religion, Public Relations
  7. Yıl: 2021
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Necmettin Erbakan Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Felsefe ve Din Bilimleri Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Din Sosyolojisi Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 109
Özet
Sosyal medya, anlık olması ve karşılıklı iletişim sağlayabilmesiyle diğer kitle iletişim araçlarından ayrılarak kamu kurumları için kamuyla iletişim sağlama konusunda büyük imkânlar yaratmıştır. Türkiye'de en çok kullanılan dördüncü sosyal medya platformu olan Twitter kamu kuruluşlarının en çok tercih ettiği mecralardan biridir. Diyanet İşleri Başkanlığı da bu etkili mecraya karşı kayıtsız kalmamış ve 2011 yılında Twitter'ı kullanmaya başlamıştır. Araştırmada DİB'e ait bu hesap incelenmiş ve kullanım şekli ve yeterliliği değerlendirilmiştir.
Özet (Çeviri)
Social media has created great opportunities for public institutions to communicate with the public by separating from other mass media with its instant and mutual communication. Twitter is the fourth most widely used social media platform in Turkey is one of the most preferred channels of public organizations. The Presidency of Religious Affairs did not remain indifferent to this influential channel and started to use Twitter in 2011. In the research, this account belonging to DIB was examined and its usage and adequacy were evaluated