Identity management approach in internet of things(IOT)
Şeylerin internetinde kimlik yönetimi yaklaşımı(ÇOK)
- Tez No: 672476
- Danışmanlar: Assist. Prof. Dr. MUHAMMAD ILYAS
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
- Yıl: 2020
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Fen Bilimleri Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 71
Özet
Bu araştırmanın nedeni, kimlik yönetimi yaklaşımının olumlu bir etki yapıp yapmadığını incelemektir. nesnelerin interneti üzerindeki etkisi. Örneğin, kuruluşun büyüklüğü (çalışan sayısı), faaliyetlerinin niteliği ve alt bölümleri. Zorlayıcı bir standart yazının denetimi IoT'de yönetim yaklaşımı. IoT'de kimlik yönetimi yaklaşımı tamamlandı Nesnelerin internetini etkileyen bileşenleri ve bazı keşif boşluklarını tanır. Araştırma kuruluşların ölçüsü ve faaliyetlerinin fikri gibi niteliklerin Nesnelerin internetinde kimlik yönetimi yaklaşımının etkisi üzerinde biraz olumlu etki IoT'de zorlayıcı planlama. Araştırma, kanıtlamak ve kanıtlamak için SPSS ve Cronbach'ın alfa denklemini kullanır. hipotezini seçin.
Özet (Çeviri)
The reason for this research is to analyze whether the identity management approach put a positive impact on the internet of things. For instance, the organization's size (number of employees), the nature of its activities, and their sub-parts. An audit of the standard writing on a compelling management approach in IoT. The identity management approach in IoT was completed to recognize the components affecting the internet of things and some exploration holes. The research shows that qualities, for example, the measure of organizations and the idea of their activities impact by identity management approach in the internet of things put a little positive effect on compelling planning in IoT. The research use SPSS and Cronbach's alpha equation to proof and choose its hypothesis.