Body health monitoring and alarm system by using android wear device
Vücut sağlığı izleme ve alarm android wear cihazı kullanarak sistem
  1. Tez No: 672768
  2. Yazar: DOAA GHAZI ABDULWAHID AL-MAFRACHI
  3. Danışmanlar: Prof. Dr. OSMAN NURİ UÇAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
  7. Yıl: 2020
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 92
Özet
Araştırmam, klinik verilere erişim için güvenli yeni bir sitedir ve klinik sistemde gelecekteki ilerlemeler için onaylanmış alanlar sunar. Hastalar için güvenilir ve uygun fiyatlı kablosuz uzaktan izleme tasarladık. Tasarlanan sistem, fizyolojik sınırları kaydeder ve temel olarak, aralarında uzaktan iletim yoluyla birbirleriyle konuşan, Bluetooth iletişim protokolü kullanan bir Android akıllı telefon veya Wi-Fi ağı ile konuşan hub montajından kablosuz sensör ağlarına (WSN) dayanır. Daha sonra kaydedilen bilgi ve sinyaller hastadan, hastanenin uzmanı olan sunucuya sıcaklık, yüksek ve düşük tansiyon veya kalp atışı gibi aktarıldı. Bu nedenle, giyilebilir tıbbi sensörler atanır ve bu nedenle Android tabanlı uygulama, hasta konumunu ve verilerini cihaz ve internet sürücüsünde saklamak gibi aşağıdaki özelliklerden oluşur. İçinde Ayrıca akıllı telefon aracılığıyla hastanın fizyolojik sınırlarının izlenmesine yardımcı olur. Anormal bir durum ortaya çıktığında mesajı doktora gönderecek bir uyarı mekanizması da sağlanmıştır. Böylece hasta tıbbi bilgilerine kablosuz olarak Wi-Fi üzerinden erişilebilir ve hücresel sistemler. Tıbbi bilgileri gerçek zamanlı olarak izlemek ve doğrulamak için, özel bir bulut tabanlı ortam tasarımcısı hastanın sağlığını uzaktan izleme sistemi adına doğrular ve hastalar için gerçek zamanlı gerçek tıbbi bilgileri tıp merkezinin koğuşlarında ve Hastane veya tıbbi klinik olsun, tıbbi kanatların dışında, hasta sağlık bilgilerini günün 24 saati izlemek veya izlemek için kablosuz bir sensör ağında bir tıp merkezi.
Özet (Çeviri)
My research is a safe new site for accessing clinical data and gives areas approved for future progress in the clinical system. We have designed reliable and affordable wireless remote monitoring for patients. The designed system records physiological boundaries and is based mainly on wireless sensor networks (WSN) from the hubs' assembly, which speak to each other by remote transmission between them, an Android smartphone using Bluetooth communication protocol or Wi-Fi network. Then the recorded information and signals were transferred from the patient to the server, the hospital's specialist, such as temperature to high and low blood pressure or heartbeat. Therefore, wearable medical sensors are assigned and thus, the Android-based app consists of the following features such as storing patient location and data on device and internet drive. In addition, it helps in monitoring the patient's physiological limits via smartphone. An alert mechanism is also provided, which will send the message to the doctor when an abnormal condition appears. Thus, patient medical information can be accessed wirelessly via Wi-Fi and cellular systems. To track and verify medical information in real time, a private cloud-based environment designer validates the health of the patient in the name of the remote monitoring system, and to obtain real-time real medical information for patients, inside the medical center's wards and outside the medical wings, a medical center, whether it is a hospital or medical clinic in a wireless sensor network to monitor or monitor patient health information 24 hours a day.