Power quality control & economic operation in PV-BES-DG based autonomous
Pv-bes-dg tabanlı otonomda güç kalite kontrolü ve ekonomik işletim
- Tez No: 674398
- Danışmanlar: Prof. Dr. MURTAZA FARSADİ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
- Yıl: 2020
- Dil: İngilizce
- Üniversite: İstanbul Aydın Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Elektrik-Elektronik Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Elektrik Elektronik Mühendisliği Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 61
Özet
Bu tezde, dizel jeneratör tarafından yedeklenmiş özerk bir yenilenebilir bir sistem, IEEE 519 standardının izin verilen sınırları içinde sistemin ekonomik performansı ve güç kalitesini koruyan önerilir. Sistem, güneş ışığı ve pil enerji depolamasında varlıkta fotovoltaik sistem tarafından öncelikle beslenmemiş olmayan doğrusal yükleri besler, ayrıca açık / kapalı devlette işletilen dizel jeneratörü var, jeneratör sürekli modda çalışmaz, oldukça oldukça çalıştırmak için sistem / amformal modda çalıştırmak için ekonomik, minimum yakıt maliyeti ve maksimum yakıt verimliliği, lineer yük varlığında bulunacak şekilde harici montajı sağlayarak sağlanacak. Aktif filtre sistemi, bilinmeyen harmoniği sayacak sistem, sistemdeki az daha reaktif güç ve harmonikssusta olacak şekilde sürdürülebilir. İki yönlü buck-artırıcı dönüştürücü ve voltaj kaynak kontrol cihazı arasında koordine edilmiş kontrol, maksimum güç noktası parçasının (MPPT), pil durumu (SOC), maksimum yakıt verimliliği ve minimum koşul maliyeti gibi birden fazla hedef elde edilir. Sistemdeki minimum kritik yük taleplerini karşılayacaktır.
Özet (Çeviri)
In this thesis, an autonomous renewable system which is backed-up by diesel generator is proposed which maintain the system's economic performance and power quality within permissible limits of IEEE 519 standard. The system feeds Non linear loads, which will be primarily fed by Photovoltaic system in the presence of sun light and by battery energy storage, also there is diesel generator available which is operated in ON/OFF state,the generator will not be running in continuous mode, rather it will work in ON/OFF mode to maintain the system operation economic, Minimum fuel cost and maximum fuel efficiency will be obtained by maintaing the system free from harmonics which will be present in the presence of non linear load. Active filter system will be deployed to the system which will counter the unknown harmonics so that less reactive power and harmonicssustain in the system. The coordinated control among Bidirectional Buck-Boost converter and Voltage source controller will obtain the multiple objectives like maximum power point track (MPPT), battery state of charge (SoC),maximum fuel efficiency and minimum running cost while meeting the minimum critical load demands in the system