Denizli çevre yolunun AASHTO-1972 ve AASHTO-1986 yöntemlerine göre boyutlandırılması
Dimensioning of Denizli-belt highway by using AASTHO-1972 and AASTHO-1986 methods
  1. Tez No: 67461
  2. Yazar: BÜLENT ŞAHAN
  3. Danışmanlar: PROF. DR. İBRAHİM ALYANAK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İnşaat Mühendisliği, Civil Engineering
  7. Yıl: 1997
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Pamukkale Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İnşaat Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 58
Özet
VIII ÖZET Bu tez çalışmasında, Türkiye'de halen kullanılmakta olan AASHTO-1972 yol üstyapısı projelendirme rehberi ile kullanılması düşünülen ve hazırlıkları yapılan AASHTO-1986 yol üstyapısı projelendirme rehberi,“Denizli Çevre Yolu”üzerinde uygulanmıştır. AASHTO- 1972 ve AASHTO-1986 yöntemlerinin dikkate aldıkları kriterlere göre kullanılması gereken yol üstyapısı boyutları ve kullanılma süreleri bulunmuş ve karşılaştırılmıştır.
Özet (Çeviri)
IX ABSTRACT In this thesies, guide for design of pavement structure AASHO-1972 which has still used and AASHTO-1986 which has thought to used are applied on Denizli highway. According to criteria considered by AASHO-1972 and AASHTO-1986, dimensions of highway pavements and usage life are found and compared.