Çöp termal santrallerinin enerji üretimindeki yeri ve geleceği
The Role of wastage thermal plant in producing energy on today and at future
  1. Tez No: 67512
  2. Yazar: DOĞAN ALTIN
  3. Danışmanlar: PROF. DR. HÜSEYİN ŞALVARLI
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Makine Mühendisliği, Mechanical Engineering
  7. Yıl: 1997
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Süleyman Demirel Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Makine Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 110
Özet
Bu çalışmada toplumumuzun güncel sorunu haline gelen katı atıklar ve bunların beraberinde getirdiği sorunlar üzerinde durulmaktadır. Katı atıkların sınıflandırılması, toplanması ve stoklanması sonrasında geriye kazanıma ilişkin yöntemler ve uygulamalar sunulmaktadır. Bu çalışmam da, katı atık santrallerinin çalışma prensipleri detaylı bir biçimde anlatılmaya çalışılmıştır. Bu konuda yapılmış ve yapılmakta olan çalışmalar dan örnekler sunulmuş, katı atık santrallerinin sağlamış olduğu avantajlar anlatılmaya çalışılmıştır.
Özet (Çeviri)
At this study, we focus on solid wastes and the problems that arises with solid wastes comtemporary problem of our population today. We study on some methods & applications on collection,categorisation & storage of solid wastes recycling of them. We try to present working principles of solid wastes processing centers in detail and give examples on this topic.Also,we present advantages of establishing this type of processing centers.