Spliced dizilerin toplanabilmesi
Summability of spliced sequences
  1. Tez No: 678196
  2. Yazar: KEMAL FİDAN
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. EMRE TAŞ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2021
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 44
Özet
Bu tez beş bölümden oluşmaktadır. İlk bölüm giriş kısmına ayrılmıştır. İkinci bölümde, temel kavramlar tanıtılıp bunlara ilişkin bazı sonuçlar hatırlatılmıştır. Üçüncü bölümde, sonlu ve sonsuz spliced diziler kavramı incelenmiştir. Dördüncü bölümde, spliced dizi kavramının bir genişlemesi incelenmiştir. Son bölümde ise spliced dizilerin A-dağılımsal yakınsaklığı incelenmiştir. ˘
Özet (Çeviri)
This thesis consists of five chapters. The first chapter has been devoted to the introduction. In chapter two, the basic concepts have been recalled and some results concerning these concepts have also been considered. In chapter three, the concepts of finite and infinite spliced sequences have been examined. In chapter four, an extension of the concept of spliced sequences has been examined. In the final chapter, A-distributional convergence of spliced sequences has been examined.