Proje yönetimi yazılımlarının karşılaştırılması
The Comparation of project management softwares
- Tez No: 68156
- Danışmanlar: PROF. DR. YALÇIN EROL
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Endüstri ve Endüstri Mühendisliği, Industrial and Industrial Engineering
- Yıl: 1997
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Gazi Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Endüstri Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 111
Özet
PROJE YÖNETİMİ YAZILIMLARININ KARŞILAŞTIRILMASI (Yüksek Lisans Tezi) Nilgün ÖZOĞLU GAZİ ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ Eylül 1997 ÖZET Bu çalışma, daha çok orta ölçekli işletmelere hitap eden en yaygın dört proje yönetim yazılımının incelenmesi ve değerlendirilmesidir. Seçilen yazılımların birbirlerine göre karşılaştırması yapılmakta ve sonuçlar tarafsız olarak sunulmaktadır. Bunun dışında büyük ölçekli firmalara yönelik olan iki yazılım daha tanıtılmaktadır. Bilim kodu : 605.01.00 Anahtar kelimeler : Proje Yönetimi, Microsoft Project, Time Line, CA-SuperProject, Project Schduler Sayfa adedi : 100 Tez danışmanı : Prof.Dr. Yalçın EROL
Özet (Çeviri)
COMPARATION OF PROJECT MANAGEMENT SOFTWARES (M.ScThesis) Nilgün ÖZO?LU GAZİ UNIVERSITY INSTITUTE OF SCIENCE AND TECHNOLOGY September 1997 ABSTRACT This study is to examine and evaluate the four popular project management softwares which mainly aimed at mid-range companies. The selected softwares are compared and results are objectively presented. Most useful information of selected softwares are emphesized. Furtheremore, two project management softwares aimed at large-scale companies are introduced. Science code : 605.01.00 Key Words : Project Management, Microsoft Project, Time Line, CA-SuperProject, Project Schduler Page number : 1 00 Adviser : Prof.Dr. Yalçın EROL