Mutual policy wireless networks for position protection
Konum koruması için karşılıklı politika kablosuz ağlar
- Tez No: 687380
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. SEFER KURNAZ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
- Yıl: 2021
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Bilgi Teknolojileri Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 68
Özet
Kablosuz Sensör Ağı (WSN) kontrol çerçeveleri için alan korumasını sürdürmek için, bir çalışanı bilinmeyen ortak bölgeler hakkında uyarmak üzere birlikte çalışmak üzere K tipi anonimleştirmeyi kullanın. Bu karanlık konum k, yine de k kişi tarafından kapsanan bir konumdur. Her halükarda, rakibin k altındaki kişilerin kapsadığı belirli alanları isimsiz koruma gerekliliklerini hesaba katmadan toplayabileceği varsayımıyla, yerleşik gruplanmış hedeflerin hala bir güvenlik tehlikesi olduğunu göstermek için bir saldırı modeli tanımladık. Bu makalede WSN Karşılıklı Gizlilik Sözleşmesi (REAL) önerilmiştir. Sensör bölgelerinizi kapsamayan ve çok hassas olan bir dizi toplam alana ayrı ayrı ayarlamak için aslında bir sensör merkezine ihtiyacınız var. Özerk rehberlik, düzenli kaynaklar ve yüksek hassasiyet olan üç gerçek konuyu ele almak için ayrıca bir Devlet hareketli yapısı, kilitleme sistemi ve zaman değiştirme geliştirdik. GERÇEK verim ve teorik testler kullanılarak güncel uygulamalar karşılaştırılmıştır. Sonuçlar, REAL'in siteleri gizli tuttuğunu, soruları daha doğru yanıtladığını ve gadget'ları ve erişilebilirlik giderlerini azalttığını ortaya koyuyor.
Özet (Çeviri)
To maintain area protection for the Wireless Sensor Network (WSN) control frameworks, use K-type anonymisation to work together to alert a worker about unknown common regions. This dark location k is a location that is, nonetheless, covered by k persons. In any event, we have defined an attack model to demonstrate that settled grouped targets are still a safety danger, on the assumption that the opponent may collect certain areas covered by people under k without taking account of nameless protection requirements. The WSN Mutual Privacy Convention (REAL) has been proposed in this article. You actually require a sensor hub to adjust your sensor districts separately into a range of total areas that do not cover and are very accurate. In order to deal with three real issues, which are autonomous guidance, regular resources and high precision, we also have cultivated a State moving structure, lockout system and time-replacement. REAL yield and contemporary practices using theoretical testing have been compared. Results reveal that REAL keeps the sites concealed, answers inquiries more accurately and reduces the gadgets and expenses of accessibility