Intelligent communication controller
  1. Tez No: 6891
  2. Yazar: ZİYA ÇAMOĞLU
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. ZAFER ÜNVER
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
  7. Yıl: 1989
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Orta Doğu Teknik Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 138
Özet
ÖZET YETENEKLİ ILETI§IM DENETLEYİCİ ÇAMO?LU, Ziya Yüksek Lisans Tezi, Elektrik ve Elektronik MCfh. Boluma Tez Yöneticisi: Doç. Dr. Zafer Önver 127 Sayfa, Mayis 1989 Yetenekli iletişim Denetleyici . mikroislemci denetimli sistemlerde veri isleme gücünü ve veri akis verimini arttırmak ve bu sistemlerde iletişimle ilgili görevleri yerine getirmek üzere tasar imlanmiştir. YİD, çift yönlü, senkron/asenkron, yüksek hlzll iki adet seri iletişim kanalına sahiptir. Kanallardan biri RS232. diğerleri ise RS422. RS423 ve RS485 standartlarına uygundur. YİD iletişim agl ile ilgili uygulamalarda BISYNC, SDLC ve HDLC protokollerini destekler. Kart üzerindeki DMA denetleyici, YİD ile çevre elemanlar! araslnda yüksek hizll veri iletişimini sağlar. YİD, genel amaçli mikroislemci denetimli bir iletişim kartı ve/veya başka sistemler tarafından kullanilabilen ve iletişimle ilgili görevleri yerine getiren bir işlemci olarak çallşlr. Anahtar sözcükler : Hikroişlemcil i Sistemler, Seri İletişim, Bilgisayar ağlari. £03.02. ©> iv
Özet (Çeviri)
ABSTRACT INTELLIGENT COMMUNICATION CONTROLLER CAMOGLU, Ziya Faculty of Engineering Department of Electrical and Electronics Eng.,M.Sc. Thesis Supervisor: Assoc. Prof. Dr. Zafer ünver 127 Pages, May 1989 Intelligent Communication Controller is designed to increase the data processing power and throughput of microprocessor controlled systems by performing the communication related tasks for the system. ICC provides two full duplex. synchronous /asynchronous high speed serial communication channels and supports RS232. RS422. RS423 and RS485 electrical interfaces. BISYNC. SDLC and HDLC protocols are implemented for network applications. On board DMA controller provides high speed data transfer between ICC and external peripherals. ICC can be used as a computer controlled communication board and/or a communication task processor for a master. Keywords : Microprocessor Systems, Serial Communication, Computer Networks. 6Ö3. oz. o ? iii