Digital marketing growth strategies: A case study of Bahçeşehir University
Dijital pazarlama büyüme stratejileri: Bahçeşehir Üniversitesi örneği
- Tez No: 690350
- Danışmanlar: PROF. DR. FİGEN YILDIRIM
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 2021
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 78
Özet
Bu araştırmanın amacı, rakiplerin arasından sıyrılmak, yurtdışındaki aday öğrencilere ulaşmak, dijital medya platformlarını başarılı bir şekilde kullanmak, uluslararası kimliğini geliştirmek ve olumlu bir marka imajını korumak için dijital pazarlama stratejisinin dahil edilmesiyle vaka fırmanın hedeflerine nasıl ulaşabileceğini belirlemekti. İlk hipotez, şirketin dijital pazarlama girişimlerinin, öğrencilerin üniversiteye girme kararını etkilemede önemli bir rol oynadığını ileri sürdü. İkinci hipotez, şirketin yeni bir dijital pazarlama büyüme stratejisi benimsemesinin ve hedeflerine ulaşmak için sosyal medya platformlarını optimize etmesinin gerekliliğini incelemiştir. Bu araştırma çalışmasının nihai amacı, Bahçeşehir Üniversitesi için tavsiyelerle dijital pazarlama büyüme stratejisi oluşturmaktı. Literatür taraması, dijital pazarlama kavramını, iletişim araçlarını ve stratejik modelleri araştırdı. Şirketin dijital girişimlerinin ne kadar verimli olduğunu değerlendirmek ve bir durum analizi geliştirme fırsatlarını vurgulamak için şirketin dijital pazarlamacısının röportajı ve Bahçeşehir Üniversitesi öğrencilerinin anketi yapıldı. Araştırmanın bulgularına göre, dijital pazarlama stratejisinin varlığı günümüzde herhangi bir şirketin hedeflerine ulaşmada hayati bir rol oynamaktadır. Araştırma bulgularına dayanarak, kişiselleştirilmiş öneriler ve bir dijital pazarlama büyüme planı oluşturulmuştur.
Özet (Çeviri)
The purpose of this research was to determine how the case business can accomplish its goals through the incorporation of a digital marketing strategy to stand out from the competitors, successfully use digital media platforms to reach out to prospective students abroad, improve its identity internationally, and maintain a positive brand image. The first research question suggested that digital marketing initiatives of the company play a major role in influencing the decision of students to enter the University. The second research question examined the necessity of the company to adopt a new digital marketing growth strategy and make optimisations of the social media platforms to reach its objectives. The final goal of this research work was to create a digital marketing growth strategy for Bahçeşehir University with recommendations. The literature review explored the concept of digital marketing, communication tools, and strategic models. To evaluate how efficient the company's digital initiatives were and to highlight opportunities for development a situation analysis, the interview of the company's digital marketer and the survey of the students of Bahçeşehir University were conducted. According to the findings of the research, the presence of the digital marketing strategy plays a vital part in meeting the objectives of any company nowadays. Based on the research findings, personalised recommendations and a digital marketing growth plan were formed.