Deneyimlenen ürün kalitesi ile müşteri memnuniyeti ve marka sadakati arasındaki ilişkinin incelenmesi
Deconstructing the relationship between customers' experienced product quality and customer satisfaction and brand loyalty
  1. Tez No: 690700
  2. Yazar: CANSU TUNAHAN
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ MUSTAFA BİLGEHAN KUTLU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2021
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Sivas Cumhuriyet Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 201
Özet
Bu tez çalışması deneyimlenen ürün kalitesinin müşteri memnuniyeti ve marka sadakatine etkisinin incelenmesi amacı ile hazırlanmıştır. Bu çalışmada cep telefonu ve bilgisayar kullanıcılarına yöneltilen anket soruları aracılığıyla katılımcıların deneyimledikleri ürünlere yönelik kalite değerlendirmeleri, müşteri memnuniyeti ve marka sadakati düzeyleri ölçümlenmiştir. Çalışmanın amacı doğrultusunda, alanyazın taraması oluşturulmuş ve bu kısımda sırasıyla, deneyimlenen ürün kalitesi, müşteri memnuniyeti ve marka sadakati konuları ele alınarak kavramsal çerçeve oluşturulmuştur. Bu aşamada geçmiş çalışmalar ve bulgular aktarılmıştır.
Özet (Çeviri)
This thesis study was prepared with the aim of examining the effect of experienced product quality on customer satisfaction and brand loyalty. In this study, quality assessments, customer satisfaction and brand loyalty levels for the products experienced by the participants were measured through survey questions posed to mobile phone and computer users. In line with the aim of the study, a scan of the field was created and a conceptual framework was created in this part, respectively, addressing the issues of experienced product quality, customer satisfaction and brand loyalty. At this stage, past studies and findings were transferred.