Silindirik tip kesme üniteli sabit silaj makinasının tasarımı ve işletme özelliklerinin saptanması
- Tez No: 6915
 - Danışmanlar: PROF.DR. HALİL BÖLÜKOĞLU
 - Tez Türü: Yüksek Lisans
 - Konular: Ziraat, Agriculture
 - Yıl: 1989
 - Dil: Türkçe
 - Üniversite: Uludağ Üniversitesi
 - Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
 - Ana Bilim Dalı: Tarımsal Mekanizasyon Ana Bilim Dalı
 - Sayfa Sayısı: 68
Özet
Özet yok.
Özet (Çeviri)
ABSTRACT Bu çalışmada et ve süt hayvanlarının beslenmesi amacı ile silaj yemi yapabilen sabit bir silaj makinası yapılmıştır, Hakina kaliteli silaj yemi yapabilmesi ve Bursa yöresi çiftçisine uygunluğu açısından incelenmiştir. Daha sonra teknik ve işletme özellikleri belirlenerek, yöre çiftçisi için kullanışlı ve yem sorunlarına çözüm getirebilecek nitelikte olduğu saptanmıştır,II ABSTRACT In this study, a stationary ensilage machine was made for feeding of livestock such as meat and dairy stok-breeding, This machine was investigated in regard of it the appropriateness for the farmers of Bursa region and if it would do guality feeds silage, In result the technical and operational specifications was found and has been determined that this machine does handy and it might be carried out resolution for their fodder issues.